Uczestniczyłam w dwóch wycieczkach z Panią Małgorzatą jako pilotem. Pierwsza 3-dniowa do Wiednia, druga już przez Nią organizowana do Rydzyny- Milicza i Żmigrodu. Na obu programy zwiedzania, organizacja - doskonałe, a przy tym niesamowita wiedza. Uczestnicy czują Jej opiekę.
Anna Garstecka
Uczestniczyłam w wycieczce do Milicza i Żmigrodu. Wycieczka bardzo udana dzięki doborowi dróg: - dojazd do poszczególnych miejsc bocznymi drogami, wsród łąk, pól i lasu sprzyjał atmosferze poznania złotej polskiej jesieni i poznaniu małych, wielkopolskich zadbanych wsi, - dobrze dobranych obiektów zabytkowych - poszerzających wiedzę historyczną o miejscach mało znanych, a ciekawych, - zadbaniu o pełnych pasji, fachowych przewodników (Żmigród i Rydzyna) - stworzeniu sympatycznej atmosfery. Kultura osobista, kompetencje Pani Małgorzaty przekonują mnie że warto korzystać z oferty margatravel. Czekam na kolejne propozycje wycieczek po kraju i zagranicy.
Maria Masełkowska
Byłam na super wycieczce Rydzyna Żmigród, którą prowadziła pani Małgosia, wróciłam bardzo zadowolona. Wszystkie sprawy załatwione bardzo sprawnie, na czas. Pani Małgosia jest zawsze uśmiechnięta, wesoła, otwarta. Ma dużą wiedzę i przekazuję ją w sposób ciekawy. Mam nadzieję,że nie jest to ostatnia wycieczka z Panią Małgosią i już zgłaszam chęć na następną, proszę o więcej.
Anna Z.
Pani Małgosiu bardzo dziękujemy za zorganizowanie super wycieczki do Żmigrodu i Rydzyny.Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy iprofejsonalnego przekazania nam dotąd nieznanych miejsc i faktów. Prosimy o więcej jednodniowych wycieczek.Z pozdrowieniami.
Maria i Ewa
Wycieczka z Poznania do Milicza i Żmigrodu była jednodniowa. Jednodniowa jak zaznaczyłam , ale urozmaicona i bogata turystycznie. Mieliśmy swój autobus wiec to również sytuacja komfortowa. Pogoda również dopisała, było słonecznie . Pilot wycieczki Małgorzata Wykowska , w czasie jazdy przekazywała informacje turystyczne i ciekawostki . W każdym miejscu czekał na nas przewodnik i ciekawie opowiadał o genezie i historii danych obiektów. Milicz , ładnie wyeksponowane muzeum ozdób choinkowych , uczestnicy wspominali swoje lata dziecinne patrząc na te kolorowe i błyszczące cacka. Przerwa na kawę , ciastko w kawiarni. Następny punkt wycieczki to obejrzenie z zewnątrz pałacu w którym dziś obecnie mieści się szkoła leśników z zadbanym parkiem. Żmigród to właściwie ruiny dawnego świetnego pałacu , ale tu jest male ale , bo ruiny są utrzymane i zabezpieczone należycie i otoczone pięknym parkiem . Wieża która się znajduje obok ściany frontowej dawnego pałacu jest zagospodarowana przez miłośników wycieczek rowerowych i ,jest pod ich patronatem. Przewodnik opowiadał i pokazywał poszczególne piętra wieży. Po schodach wchodziło się bezpiecznie i wygodnie. Byliśmy na samej gorze , gdzie był czas zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Zwiedzanie tego rodzaju obiektów które maja swoja bogata historie ma swój urok. Zresztą liczne tablice pamiątkowe podkreślały znaczenie tego miejsca. Podobno potomkowie ostatniej rodziny zamieszkującej ten obiekt są w kontakcie z pracownikami obiektu. Spacer po parku wśród pięknych, jesiennych drzew to mile wspomnienie. Trzeci etap wycieczki to Rydzyna ze swoim pałacem. Odnowionym , w dniu dzisiejszym jest tam hotel . Pani przewodnik wprowadziła nas w historie obiektu jego właścicieli . Miedzy innymi nawiązała do rodziny królewskiej Leszczyńskich . Dziś związek inżynierów ma swoja siedzibę, odbywają się szkolenia konferencje . Jednym słowem pałac odzyskał swoja świetność i tętni życiem. Po obiedzie w pałacowej restauracji wyruszyliśmy w drogę powrotna po udanej wycieczce. Małgorzata Wykowska jako nasz pilot miała kontakt ze wszystkimi uczestnikami , służyła informacja. Wśród uczestników był cudzoziemiec któremu dostarczyła broszury w języku angielskim i niemieckim. Na takiej jednodniowej wycieczce byłam pierwszy raz , ale polecam i pisze się na następną .
Kamila D. Viken
Konrad Kowal Mieliśmy okazje pojechać z żoną Karolina w podróż poślubną do Barcelony, wróciliśmy bardzo zadowoleni. Samolot bezpośrednio z Poznania do Barcelony, tam transfer przyjemnym busikiem do Lloret de Mar, pod sam hotel, gdzie spaliśmy. Okolica bardzo przyjazna, a widoki niesamowite. Będąc na miejscu obowiązkowo trzeba odwiedzić Gran Casino Costa Brava gdzie odbywają się przedstawienia flamenco. W chwili wolnej warto odwiedzić Blanes gdzie zobaczyć można targowisko oraz przepiękny ogród botaniczny gdzie są naprawdę niesamowite widoki. Jeden dzień spędziliśmy w Barcelonie, z Panią przewodnik uzgodniliśmy co nas interesuje i co chcemy zobaczyć, tutaj warto zdać się na propozycje, na pewno nie będziecie żałować. Bardzo szkoda, że ze względu na pogodę nie udało nam się popłynąć łodzią do Tossy de Mar, niewątpliwie szklana podłoga w lodzi oraz ciekawa okolica byłaby ciekawym i przyjemnym przeżyciem. Organizacyjnie wszystko dopięte na ostatni guzik, organizatorzy oraz przewodnicy bardzo sympatyczni i pomocni. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu i chętnie skorzystamy z usług pani Małgosi i jej firmy margatravel.com.
akwarium Barcelona
Konrad Kowal
Byłam na wycieczce na Ostrowie Tumskim. Bardzo mi się podobało. Polecam zwiedzanie Ostrowa Tumskiego z przewodnikiem p.Małgosią Wykowską. Jest przewodniczka z pasją i z olbrzymim znawstwem opowiada o początkach państwowości oraz wszystkich zabytkach tego miejsca.
Lucyna